تبلیغات
دین وزندگی - دنیای فرشتگان (1)

تا به حال به این فکر کرده‌اید که فرشتگان چگونه موجوداتی هستند و چگونه به وجود آمده‌اند؟ یا طبیعت آن‌ها از چیست؟ و این که وظیفه آن‌ها در آسمان و زمین چیست؟ یا این‌که هدف از آفرینش آن‌ها چه بوده است؟ چقدر به وجود فرشته‌ها ایمان یا باور دارید؟ با ما همراه شوید تا درباره فرشتگان بیشتر بدانید.

فرشتگان ، ملكوت ، عرشتعجب نکنید، این موجودات واقعی هستند و وجود دارند. آن‌چه از قرآن، سخنان خدا و روایات معلوم است، فرشتگان موجوداتی لطیف، غیبی، نامحسوس و فاقد اندام جسمانی‌اند و با حواس ظاهری ادراک نمی‌شوند. از جهان ماورای طبیعت یا غیبی‌اند و حقیقت‌شان را جز خدا کسی نمی‌داند. از شهوات حیوانی، گرایش‌های نفسانی و گناهان و اشتباهات پاک و مبرّا هستند. فرشتگان متعلق به جهان دیگری‌اند و مانند انسان خوردن، نوشیدن، خوابیدن و مذکر و مؤنث ندارند و ذاتاً مستقل و قائم به نفس خود هستند و از تمام حالات و ویژگی‌های مادی انسانی به دورند. دارای نیرو و قدرت ویژه‌ای هستند که با آن می‌توانند در قالب و شکل بشری و یا دگر صورت‌های حسی درآیند. حضرت جبرائیل (ع) در شکل و شمایل بشری، بر حضرت مریم (ع) ظاهر شد.

ای پیامبر در کتاب از مریم سخن بگو: آن هنگام که در ناحیه شرقی از خانواده‌اش کناره گرفت و پرده‌ای میان خود و ایشان افکند. ما جبرئیل (فرشته) خویش را به سوی او فرستادیم در شکل انسان کامل خوش‌قیافه‌ای بر مریم ظاهر شد؛ (مریم، آیه 16 - 17 ).

و جماعتی از فرشتگان به شکل انسان‌هایی که حامل مژده و بشارت بودند، بر حضرت ابراهیم (ع) ظاهر شدند و او گمان برد که آن‌ها مهمانند و بر ایشان غذا حاضر کرد.

«فرستادگان (فرشته) ما همراه با مژدگانی، به پیش ابراهیم آمدند و به او سلام کردند، ابراهیم جواب سلام ایشان را داد، آن‌گاه هر چه زودتر گوساله بریانی را برایشان آورد. هنگامی که دید آنان دست به سوی آن دراز نمی‌کنند؛ لذا از ایشان رمید و بدشان دید و هراسی از آنان به دل راه اد. گفتند: مترس. ما (فرشتگان خداییم و) به سوی قوم لوط روانه شده‌ایم. همسر ابراهیم ایستاده بود، خندید. ما بدو مژده (تولد) اسحاق و به دنبال وی (تولد) یعقوب را دادیم ... گفت: ای وای! آیا من که پیرزنی هستم و این هم (ابراهیم) شوهرم که پیرمردی می‌باشد، فرزندی می‌زایم؟! این چیز شگفتی است. گفتند: آیا از کار خدا شگفت می‌کنی؟ ای اهل بیت، رحمت و برکات خدا شامل شما است. بی‌گمان خداوند ستوده و بزرگوار است.» (هود، آیات 69 - 73).
طبقه بندی: مطالب دینی،

تاریخ : پنجشنبه 4 اردیبهشت 1393 | 05:41 بعد از ظهر | نویسنده : عارف خوش نظر | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.